Jak se vám sedí na koberci


Když se posadíte na koberec v obýváku a rozhlédnete se kolem sebe, zjistíte, že je to docela velká plocha, a že by se tu dalo provozovat mnoho činností. Můžete si tam položit notebook a hrnek s kávou, můžete si tu rozložit papírovou mapu nebo propagační leták a čerpat odtud náměty na dovolenou, můžete si tu rozložit tác se snídaní a můžete si tu třeba i zacvičit. Koberce lákají některé z nás i k plánovanému posezení s přáteli. Je to výhodné v tom, že se vyhnete konferenčnímu stolku, kde je málo místa, a na podlaze jste si jaksi blíž, lépe si vidíte do očí, můžete se navzájem dotýkat a využít tělesné blízkosti k obejmutí, pohlazení a k silnějšímu prožitku dobrých mezilidských vztahů.

vysávání koberce

Koberce jsou přirozenou hrací plochou i pro děti, můžete si tu s nimi skládat puzzle a zahrát si deskové či karetní hry, oblíbené Člověče nezlob se, anebo rozehrát šachovou partii. A vyznáváte-li retro styl a vyhovují vám i skladby té doby, nic vám nebrání v tom pustit do reprobeden třeba skladby od George Michaela, Michaela Jacksona či Madonny. Vaše kobercové párty a pracovní plochy však mohou mít jeden výrazný nedostatek, a tím je stav podlahové krytiny z hlediska údržby. Nestačí jej totiž každý týden pravidelně „šudlat“ nástavcem sáčkového vysavače, koberec je textilie, a podléhá znečisťujícím vlivům podobně, jako vaše oblečení.

pes na koberci

Zejména tam, kde se po koberci našlapuje naboso, anebo třeba i v ponožkách, je tendence nanést mezi kobercová vlákna váš pot, a ten je natolik lepkavý, že ulpí mezi nimi, aniž by si jej klasický vysavač vůbec všiml. To má pak za následek typický chodidlový odér, zkrátka vám koberec bude připomínat dobrý týden nemyté bosé nohy. Toto je jeden z pádných důvodů povolat na čištění koberců profesionály s čisticím strojem, který odstraní nejen chodidlový odér, ale i zbytky nečistot, jež tu zanechal sáčkový vysavač.