Každý může mít doma malé koupaliště


Plavání patří mezi pohyby, které se značí jako aerobní. Během něj tedy dochází k likvidaci kalorií, a tím pádem i hubnutí. Na rozdíl od cyklistiky nebo běhání je pro mnoho lidí složité se plavání věnovat každý den. Přitom hlavně v letních měsících by se mělo jednat o povinnost. Dostat se však někam na plovárnu ještě neznamená, že budeme mít šanci udělat alespoň pár temp. Většinou jsou v létě tyto prostory beznadějně obsazené lidmi, což pro plavce není zrovna dobrá zpráva. Tuto nepříjemnost lze však vyřešit poměrně snadno, a sice vlastní vodní plochou.

Skok do vody

Ovšem pozor, nemění možné brát cokoliv. Například nadzemní bazény jsou pro plavání zcela nevhodné, jelikož jim chybí dostatečné rozměry. Na těch pár metrech čtverečních si skutečně dospělý jedinec zaplavat nedokáže. Mnohem lepší jsou v tomto ohledu tradiční bazény do země https://www.bazenygluc.cz/. Jsou sice dražší, ale na rozdíl od nadzemních variací poskytují mnohem více výhod.

Ani cena zapuštěných modelů nemusí být za všech okolností astronomická. Samozřejmě, je možné si vybrat třeba velkou luxusní verzi, a taková může stát klidně i přes milion, někdy dokonce více, ale standardní rozměry jsou už dnes k dostání za mnohem rozumnější ceny než kdykoliv předtím. Ne každý si však může dovolit mít na dvorku, byť i průměrný zapuštěný bazén. Pro takové zákazníky existuje řešení, a sice koupě malé vodní plochy a protiproudu. Díky této kombinaci je reálné si dosyta zaplavat i na poměrně malém prostoru. Protiproud se navíc dá nastavit i na slabší výkon, díky čemuž dokáže docela věrně simulovat funkci vířivky.

Výhled na bazén

Dobrá střecha

U menší a středně velkých variací je možné nainstalovat i velmi praktickou střechu. Kdo nechce plavat za dešťových kapek, má možnost se takto chránit. Ovšem střecha se používá i k jinému účelu. Dokáže totiž efektivně bránit nečistotám v kontaktu s vodní hladinou. Navíc v případě stěn je možné pomocí střechy trochu prodloužit koupací sezónu, a to už stojí za úvahu.