Záruky jsou to, co často chybí

Jak to dopadá s podnikateli, kteří si na sebe někdy nebo třeba i každou chvíli nedokážou svým byznysem vydělat? To ví každý, i nepodnikající lidé. Takoví podnikatelé prostě krachují. A kdo zkrachuje, už podnikatelem není.

Jenže ani ti úspěšní z podnikatelských řad neslaví vždy jenom úspěchy. I ti se dostávají někdy do potíží, pro které existuje celá dlouhá řada příčin. Kolikrát se jenom nepodaří ani to, co se podařit mělo, a pak se podnikatelé dostávají třeba i do nezvladatelných finančních problémů. Ze kterých se nedá bez půjčky dostat.

cizí bankovky

Ale půjčky se neúspěšným podnikatelům jen tak nenabízejí. Banky na tom nechtějí prodělávat, a tak těm, kdo mají problémy, nepůjčí, zejména pokud by mělo jít o velké peníze. Nahlédne se do registrů dlužníků, spočítají se příjmy a výdaje takových o půjčku žádajících podnikatelů, zohlední se poměry, v jakých konkrétní podnikatelé žijí. A pak se žádost často jednoduše zamítne.

A jak by to s podobnými perspektivními, ale momentálně problematickými žadateli dopadlo, kdyby neexistovaly nebankovní hypotéky bez registru? Samozřejmě – dopadlo by to špatně. Takovým podnikatelům by nikdo žádné peníze nesvěřil, oni by byli v platební neschopnosti a vše by s velkou pravděpodobností skončilo bankrotem.

spousta peněz

Což se ale nestává, a to právě díky tomu, že i nebankovní společnosti své hypotéky nabízejí. A poskytují je za daleko benevolentnějších podmínek. Takže podnikatelům vlastně stačí, když jsou schopni platit dohodnuté splátky a když vlastní nemovitost, kterou by mohli ručit, a k potřebným půjčeným penězům se dostanou.

Když je to zkrátka třeba, dá se získat podnikatelská hypotéka i od nebankovního sektoru, a to rychle a výhodně. Nikdo tu nedělá drahoty ohledně příjmů žadatele a jeho daňového přiznání, nikdo se nestresuje kvůli banálnímu záznamu v registrech dlužníků. A všichni tak mohou být spokojení.