Je možná hypotéka bez příjmu?

Smutnou pravdou je, že mnozí lidé, zvláště v dnešní době, nemají dostatečný příjem na to, aby jim schválili jakoukoliv půjčku, včetně hypotéky. To však neznamená, že o ně nemají zájem. Ba naopak, právě tato skupina po nich touží nejvíce.

Není tedy divu, že se zajímají o to, zda existuje nějaká hypotéka bez příjmu hypoteka-bez-registru.net, tedy taková, kterou jim schválí i bez toho, aby vydělávali hodně peněz. Koneckonců, zdálo by se, to může být řešení jejich problémů – budou si tak moci koupit svůj vysněný dům a konečně začít žít.

podpis hypoteční smlouvy

Bohužel, pravda je taková, že tento typ hypotéky v podstatě neexistuje. Ano, jsou typy, které se tak nazývají, avšak i ty mají háček. Jistě, obvykle nechtějí znát přesnou výši vašeho platu, avšak chtějí potvrzení od zaměstnavatele s tím, že na dané pozici pracujete již déle než tři měsíce, tedy jste úspěšně prošli zkušební dobou.

Jistě, toto potvrzení lze zfalšovat. To je také důvod, proč poskytovatelé také požadují kontakt na zaměstnavatele a také mu volají, aby se ujistili, že skutečně říkáte pravdu. Abyste tedy na tuto hypotéku dosáhli, musíte mít stálé zaměstnání. A to je pro mnoho lidí z nižší sociální vrstvy problém.

splácení hypotéky

Mnozí z nás mají problém udržet si práci, zvláště v dnešní době, kdy firmy hromadně propouštějí a mnohdy i krachují. Proto, jakkoliv se může tento typ hypotéky zdát lákavý, je pro mnoho lidí nedosažitelný.

S tím se nabízí otázka, proč něco takového tedy vyžadují. Kdyby tento požadavek neměli, získali by daleko více klientů. A to je sice pravda, avšak valná většina z nich by nebyla schopná splácet. Navíc většinou nemají žádný majetek, takže ani exekutor by nemohl nic zabavit. Tím pádem by na tom poskytovatel tratil, což si rozhodně nemůže dovolit.

I pokud však na tuto hypotéku dosáhnete, dobře si rozmyslete, zda ji skutečně potřebujete. Splácet totiž budete muset bez ohledu na to, jaká je vaše finanční situace. Následky by jinak rozhodně nebyly příjemné.