Nezapomenutelná oslava narozenin

Cesta do Spojených států bývá splněným snem mnoho cestovatelů. Obzvláště New York láká k návštěvě. Nejlidnatější město, ve kterém žije v současnosti téměř devět milionů obyvatel, ležící při ústí řeky Hudson vlévající se do Atlantského oceánu, je nejen světovým obchodním centrem. Ale rovněž i střediskem umění a kultury. Architektura, pro kterou jsou typické výškové budovy, není k vidění nikde jinde v USA. Množství obyvatel, které v důsledku rozsáhlé imigrace se v tomto místě usídlilo, tvoří národnosti ze všech koutů světa. Protože New York tvoří od svého založení vstupní bránu do země. A vzhledem k velkému množství neamerických obyvatel se mu přezdívá Velké jablko.

Oslava narozenin v New Yorku

Nejstarším obvodem z pěti, na které se New York člení, se jmenuje Manhattan. Rozkládající se na stejnojmenném ostrově. Kterému dominují stovky mrakodrapů. Rovněž je vyhlášeným obchodním centrem. Na sousedícím, hustě zalidněným Brooklynem, ležícím na ostrově Long Island, žijí především přistěhovalci z Jižní Ameriky. A rovněž u Asie. Kteří tu přinesli nejen svoji chuťově nenapodobitelnou kuchyni. Ale i specifický způsob podnikání. V malých stáncích a provozovnách. Bronx je obydlen především Afroameričany a turisty pro svoji zvýšenou kriminalitu, často vyhledáván není. Quens je vzhledem k tomu, že v něm žijí rovněž různorodá etnika, vyhledáván pro svoji velmi pestrou zástavbu. Pátým a nejklidnějším obvodem je Staten Island. Do kterého míří kroky většiny cestovatelů.

V Bronxu

Na území New Yorku lze navštívit stovky uměleckých center. A pokud se rozhodujete, jak oslavit svoje narozeniny, které během putování Amerikou máte, možností je více než dost. Metropolitní muzeum umění je jedním z míst, ve kterém je možné strávit celý narozeninový den. A ještě nestihnete projít všechno. Koncertní síň Carnegie Hall mívá na programu vystoupení světových umělců. A tak její návštěva bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Stejně tak divadlo Broadway. Do kterého ale budete muset objednat vstupenky ještě před odjezdem. Protože bývají pravidelně vyprodány. Při prohlídce města se určitě zastavte u Sochy svobody, v Central Parku či Time Square. Kde si můžete dát skleničku vína na zdraví.