Pěstujte v rodině floristiku

Růže patří k nejkrásnějším květinám na celé planetě a jediným jejich nedostatkem jsou trny. Možná tím symbolizují povahu tohoto světa, který v sobě odráží lidské vlastnosti pozitivní a negativní, a dávají nám tím najevo, že bychom se měli snažit to pozitivní v sobě rozvíjet a to negativní potlačovat a zadusit. Růže překrásně voní a dosud se žádnému chemikovi laborantovi ani jinému specialistovi, co se věnuje biochemii a podobným oborům, nepodařilo tuto vůni ani zdaleka napodobit. Co nás na růžích zaujme, je také jejich výjimečný vzhled, jsou velmi jemné a zároveň noblesní, a kyticí růží neurazíte žádnou ženu, i kdyby byly doslova obalené trny.

poupata růží

Možná i proto ženy touží po tom, uchovat si krásu růží napořád, nebo alespoň na delší čas, a tak se můžete na trhu setkat i se sušenou růží. Objevíte ji ve floristických potřebách, stejně jako další stabilizované květiny, a hodí se pro nekonečný počet bytových dekorací. Výhodou sušených květin je jejich unikátní vzhled, vhodný pro jakákoli prostředí a různé styly bytových interiérů, nic s nimi nepokazíte u rustikálu, budou se dobře vyjímat u retro stylu a ani moderně řešený nýbytek nepřijde zkrátka.

květy růží

Se sušenými květy si mohou hrát i děti a zasvětíte-li je do krásy květin, mohou se z nich pak stát třeba floristé, anebo zahradníci, milovníci pokojových rostlin, a možná i majitelé botanických zahrad či dokonce akvaristé.

Floristika je také činnost tvořivá, která podporuje vnitřní svět fantazie, a dává lidem větší prostor pro vyjádření touhy po kráse a harmonii, než to, co poskytují moderní technické výdobytky, například sociální sítě, počítačové hry, mobilní telefony a tablety. V tomto směru se vyplatí věnovat i dětem a podporovat v nich právě tyto vlastnosti, aby z nich vyrostly sebevědomé osobnosti, nikoli bezcitné loutky, kterým kvůli sobeckým zájmům nezáleží na ničem v jejich okolí.