Písek do filtrací.


Už jste určitě slyšeli, jak fungují moderní bazénové filtrace. Nejedná se ovšem jen o bazény, ale i o lepší vířivé vany, které mají taky pískovou filtraci. Když řekneme písek do filtrace chlorito, rozhodně se nejedená o písek, který najdete na dětských hřištích. I když se to různých pískovištích liší. Někde je písek s velkými zrny a kamínky a některé hřiště mají písek podobný písku plážovému. Zde najdete jen málokdy kamínek. Tento písek je příjemný hlavně pro dědi na omak, ale dají se z něj dělat i krásně bábovky. To jsme ale trochu odbočili od našeho tématu.

písek do filtrace

Písek, který se přidává do filtrací je zvláštní a speciálně upravovaný. Většinou se jedná o křemenný filtrační písek, který se prodává od různých značek a v různých velikostech. Pro vás bude důležitá značka, kterou doporučuje výrobce vaší filtrace. Neboť je na tomto písku filtrace odzkoušena a ví se, že krásně funguje. Nemůže se vám tak stát, že by se filtrace ucpala kamínkem nebo zvýšenu prašností. Písky jsou dělány tak, aby byli bezprašné. Zamezili, tak ucpávání hadic a dalšího potřebného vybavení. Stejně tak záleží na velikosti zrn samotného písku. Jsou vyráběny různé velikostní kategorie pro různé filtrační zařízení.

písek do filtrace

Některé filtrace pracují s velikostí pískového zrna nula celá čtyři až nula celá osm milimetrů https://www.novinky.cz/domaci/444243-na-zlinsku-radila-silna-bourka-behem-hodiny-naprselo-i-50-milimetru.html a jiné na velikosti větší. Když vezmete jinou velikost, než na co je vyzkoušena vaše filtrace, zajistíte si tak špatný chod filtrace a nekvalitní vodu v bazénu. Filtrační písek se většinou sype do větší oválné nádoby, kde je utěsněn, tak aby se nemohl šířit dál do hadic filtračního zařízení. Bazénová voda je pomocí filtru nasávána a prochází přes tuto nádrž a tak se sama čistí. Koloběh je velmi jednoduchý a snadný. Veškerá voda co se nasaje, přechází přes filtrační písek. Ten zachytí veškeré nečistoty a nevhodné látky. A pak je voda opět vypuštěna, zpět do bazénu. Je to koloběh, kde zajistí vyčištění vody.