Výplňový materiál do krabic při stěhování

Chystáte se na stěhování a ačkoli jste přenechali většinu namáhavé práce stěhovací firmě, na vás zůstává stejně zodpovědné balení věcí do kartonových krabic? Krabice se dají opatřit mnoha způsoby, například v obchodních řetězcích či v některých menších obchodech, které se zbavují tohoto materiálu, jako odpadu, anebo je možné krabice pronajmout u stěhováků. Krabicemi to však nekončí, ale teprve začíná. Budete potřebovat výplňový materiál do krabic, a na toto téma bychom si mohli povědět pár slov.

papírový karton

Nedůvěřujte novinám – nemáme tím na mysli hodnotit kvalitu novinářské práce, ale novinový papír. Ten je potištěn speciální tiskařskou barvou, a ta dokáže zašpinit, cokoli jí přijde pod ruku. Nebalte tedy nic do starých novin ani časopisů a raději se soustřeďte na to, co je pro tato účely přímo stvořeno:

kartonová krabice

Bublinková fólie – kdyby se nenašli nadšenci, kteří v minulém století chtěli vytvořit z bublinkové fólie senzační tapetu na stěnu, možná bychom tento výrobek vůbec neznali. Ano, je to tak, původně to měla být tapeta, ale nestalo se, a je to naopak jeden z nejčastěji využívaných balicích a výplňových materiálů na celém světě.

Kartonová vlna – když se papírový karton prostříhá speciálním děrovacím nožem v úzkých proužcích, vznikne obdoba tahací harmoniky, a ta je skvělou volbou tam, kde potřebujete vyplnit prázdný prostor krabice, anebo lépe utěsnit zabalené předměty. Vlna je plně recyklovatelná podobně, jako běžný papírový karton z použitých krabic.

Nafukovací polštářky – vzduch uvnitř plastové bublinkové fólie zřejmě inspiroval tvůrce nafukovacích polštářků, které mají větší objem, a mohou lépe vyplnit prázdný prostor v krabici, než srolovaná fólie, které by tu bylo zapotřebí poměrně mnoho. Výhodou polštářků je i to, že jsou lehčí, než kartonová vlna, a že je méně pravděpodobné, že poškodí předměty uvnitř krabice.