Svěřte mytí oken úklidové firmě


Mytí oken je pro někoho relaxační úlevou od pracovního přetížení v kanceláři, pro jiného je to noční můra. Záleží na mnoha okolnostech, ovšem jsou jisté situace, kdy je lepší svěřit tuto práci profesionálům. Kdy se vyplatí toho raději nechat a zbytečně neriskovat problémy, které s mytím oken souvisí?

okno v domě

Oken je moc – umýt dvě okna – jedno v kuchyni a druhé v obýváku, v jednopokojovém bytě je snadné. Zvládnete to během jedné hodiny hravě a můžete si dovolit být precizní a pečliví, i když nejste zrovna profesionálové. Jenže co když je zapotřebí umýt okna v dvougeneračním rodinném domě, kde je oken celkem devatenáct? To už je pořádná zabíračka, co vám zabere téměř celý volný víkend. Nebylo by výhodnější přenechat to profesionálům a věnovat se raději jiné činnosti? Toto může být případ předvánočního úklidu, kdy je toho na vás opravdu hodně, a kromě mytí oken musíte zvládnout upéct cukroví a uklidit důkladněji celý byt.

mytí oken

Není to v přízemí – umývat okna v domě typu bungalovu, jimiž lze vyskočit ven, nebo se tu houpat na houpačce, jako Nataša Gollová ve filmu „Eva tropí hlouposti“, je naprostá pohoda, a když se pod vámi zhoupne židle, tak se svalíte z výšky půl druhého metru na trávník a přivodíte si pouze modřinu na noze. Jenže když se pod vámi zhoupnou štafle a vy se vyvalíte z okna v sedmém patře přímo na chodník před dům, nebude to hezký pohled. Neriskujte smrtelná zranění kvůli mytí oken ve vyšších patrech a raději si na to přizvěte profesionály z úklidových prací v Ostravě.

Klouže to – mnozí lidé dělají při mytí oken zásadní chybu, a sice stoupají na různé židle, stolky, štafle, sedáky či lavice v podkluzujících ponožkách nebo v klouzavých podrážkách. Stačí opravdu málo a vypadnout z okna je otázka zlomku vteřiny. Jestliže se přece jen pustíte do mytí oken sami, v ideálním případě v nižších patrech nepříliš vysoko nad zemí, vyzujte se z bot a svlékněte ponožky a pracujte výhradně naboso. Bosá chodidla se lehce potí a mokrý pot zaručí, že vám to na žádném povrchu nebude klouzat.