Pomoc bazénové vodě.


Když jsou velmi teplé letní dny je jasné, že i teplota bazénu se vám dostane na vyšší čísla a může se stát, že se bude rychleji její kvalita kazit a jisté nevhodné látky budou v teplé vodě rychleji růst a množit se. To už tak chodí. Většině zárodků, bakteriím, řasám a podobným látkám se lépe bude dařit v teplém a vlhkém prostředí než ve studené vodě. To je již dáno. Každý, potřebuje ke svému rozvoji své ideální podmínky. Je to stejné jako u pěstování zeleniny, když nebude mít ideální podmínky, která jsou dostatečné sluneční paprsky, teplo bez nočních a ranních mrazíků a dostatečnou vláhu určitě z nich budete mít spoustu plodů, ale když je vystavíte jen chladu a temnotě nemůžete čekat, že budete sbírat plody. Stejně je to i u řas v bazénové vodě. Vše má své ideální podmínky pro rozvoj, i když o něj nestojíme.

chlor šok

Když zpozorujete, že se po koupání voda zhoršuje a už není tak krásně průzračná je dobré rychle zakročit a bazén pomocí chemických látek zase oživit a vyčistit. Když, s ním nebudete nic dělat je jasné, že se řasy rozmnoží a váš bazén bude za nějakou dobu vypadat jako znečištěný chovný rybník. O to, rozhodně nikdo nestojí. Nechcete v průběhu léta vypouštět a čistit celý bazén, když to jde podchytit i na začátku.

chlor šok

Existuje Chlor šok, který vám pomůže. Jak je napsáno v názvu, jedná se o šok vody, která začne s nečistotami bojovat. Jedná se o látku chlorového organického granulátu, který má i svůj speciální chemický název, kterému nebudete rozumět, tak je zbytečné ho zmiňovat. Hlavní je, že obsahuje aktivní chlor, který je hlavní čistící složkou vašeho bazénu. Částečně působí i na omezení růstu zelených a hnědých řas. Což je opravdu skvělé. Je to jedna z prvních pomocí pro váš bazén, když se voda začne kazit. Mějte ho doma, jako jistotu v případě nouze, pro váš bazén. Nenechte si zkazit léto jen kvůli přírodním pochodům ve vašem bazénu.