Prsní páska aneb jde to i bez podprsenky

Nošení podprsenky nedoporučují ani odborníci

Mnoho odborníků, kteří se zabývají fyziologií lidského těla, vám sdělí, že nošení podprsenky není zdraví příliš přínosné. Můžete se domnívat, že jejich tvrzení jsou podložena zejména osobními preferencemi, protože rádi sledují ženy bez podprsenek, které se promenádují na ulici, ale toto je skutečně až sekundární důvod. Podstatné je, že tyto výrobky udržují ňadra ve stabilní poloze, a tím omezují práci svalů hrudního koše, vlastně vykonávají práci za ně, asi tak, jako kdybyste se namísto chůze na zdravých nohách neustále opírali o berle. Pokud nebudete zatěžovat nohy pohybem, jejich svalstvo ochabne, a totéž můžete očekávat u poprsí.

žena v podprsence

Jde to i jinak

Chodit bez podprsenky je jednak zdravější, a zároveň příjemnější, nikde nic netlačí, neškrtí a nesvírá. V životě se však objevují momenty, kdy na dočasnou dobu potřebujete poprsí zafixovat, například do večerních šatů, halenky, trička, tílka, mikiny nebo svetříku, ale jak to udělat, když se vám do navlékání podprsenky zrovna nechce?

nahá dívka

Řešení je jednoduché, existují tzv. prsní pásky https://www.lifties.cz/tapes/, jsou to lepicí proužky, které nalepíte na pokožku tak, aby zafixovaly ňadra do potřebné polohy. Umístíte je pouze tam, kde to netlačí, abyste ponechali prsům více volnosti, aby mohla pokožka lépe dýchat, abyste se příliš nepotily (jako v korzetu ze syntetického materiálu), a abyste se celkově cítily příjemně.

Prsní páska vydrží na svém místě několik hodin, tedy po dobu návštěvy rodinné oslavy, podnikového večírku, plesu a dalších akcí, kde poslouží naprosto perfektně, aniž byste se omezovaly v pohybu a ve své oblíbené činnosti. Pásky lze využívat pravidelně, ovšem nezapomínejte, že je také čas je odložit, aby si váš hrudník formoval poprsí do krásy sám, pomocí svaloviny, která je součástí anatomie ženského těla.