Šalvějový čaj můžete nabídnout i vaší návštěvě


Šalvěj do termosky pro práci a při sportu

Šalvěj velmi příznivě působí proti civilizačním onemocněním, zejména různým alergiím a astmatu. Čaj si můžete uvařit a přelít do termosky a popíjet jej po malých doušcích třeba celé dopoledne v průběhu pracovního procesu. Bude se vám i lépe přemýšlet a aktivizovat tvůrčí činnost. Pamatujete se na „Dívku na koštěti jménem Saxana“? Ředitel školy, kam ve světě lidí docházela, popíjel také z termosky právě Šalvěj přeslenitou, které se lidově přezdívá „Babské ucho“.

listy šalvěje

Šalvěj na játra a trávení

Zejména lidé, co jsou zastiženi enormním chronickým stresem a nevhodně se stravují (maso, mléko, bílý cukr, bílá mouka), což jsou dva nejsilnější vlivy, způsobující vnitřní stavy překyselení, mohou šalvějový čaj užívat k regulaci tohoto problému a k nastolení opětovné rovnováhy v organismu. Šalvěj je bylinka, která upravuje trávicí pochody, zlepšuje regeneraci jater a pročišťuje žlučovody. Má příznivý vliv na celou trávicí soustavu, pouze musíte dodržet přiměřené dávkování, aby to mělo pozitivní význam.

kvetoucí šalvěj

Šalvěj na zuby

Kdo má potíže s dásněmi, zastižené záněty, mohl by ústní dutinu vyplachovat právě odvarem ze šalvěje. Pochopitelně musíte dodržovat správnou dentální hygienu, a až poté si můžete dovolit využít šalvějový čaj jako podpůrný prostředek, protože tato sice velmi prospěšná bylinka nemůže vynahradit starostlivost a péči o vaše zuby.

Šalvěj pro vaši návštěvu

Očekáváte vzácnou návštěvu a chtěli byste jí nabídnout něco výjimečného? Někteří lidé při této příležitosti sáhnou do baru pro láhev koňaku nebo whisky, anebo vyprostí ze sklepa prémiovou značku červeného vína, ale což takhle tentokrát namísto alkoholu nabízet bylinkové čaje. Šalvěj se k tomu báječně hodí a vaší návštěvu pak můžete osvětovým výkladem seznámit s pozitivy, které pitím odvaru z Babského ucha získají.