Výroba zmrzliny vyžaduje i vhodné skladovací nádoby


Zmrzliny a mražené výrobky představují důležitou součást jídelníčku dospělých i dětí a mezi nimi zaujímají čestné místo kromě smetanových krémových konzistencí zejména kvalitní ovocné dřeně. Dopřát si dřeň z meruněk, jahod, malin nebo borůvek je skutečná pochoutka a výhodou tohoto postupu je také to, že že jde o čistě přírodní záležitost bez přidaného cukru a konzervantů, a že mražením ovoce neztrácí na vitamínech i chuti.

Výrobci zmrzlinových dření zpracovávají ovoce ve velkém objemu, a k tomuto procesu je také zapotřebí dostatečný počet vhodných skladových a přepravních nádob. V tomto směru máte na výběr z několika možností, a z nich nejlépe vychází skládací plastové IBC kontejnery. Proč tomu tak je?

lesní ovoce

Kontejner ve tvaru kvádru – když uložíte cokoli do plastových či kovových barelů a vyskládáte je vedle sebe, bude mezi nimi spousta prázdného místa. To je velmi neekonomické. IBC kontejner je naopak ve tvaru kvádru a ty lze vedle sebe vyskládat tak, aby mezi nimi žádné volné místo nebylo.

Obrovská nosnost a stohovatelnost – IBC kontejner o objemu tisíc litrů si poradí s hmotností nákladu až pět tun, to se hodí zejména tehdy, jsou-li kontejnery na sebe vyskládané do pěti pater. Tím se velmi efektivně využívá skladový prostor.

sklizeň malin

Tvrzený plast – tvrzený plast se velmi dobře udržuje v čistotě, nepodléhá korozi a není nutné jej natírat či penetrovat. V současné době je to ideální skladový a přepravní materiál.

Skládací kontejner – pokud přepravní kontejnery zrovna nepotřebujete, jednoduše je složíte do tenké ploché krabice. Tím nezabíráte ve skladu tolik místa, jako kdyby se tam povalovaly prázdné nevyužité boxy.

Žádné složité vymývání a dezinfekce – dezinfikovat kontejner nebude téměř zapotřebí, stejně jako jej pracně vymývat, protože se na každou várku náplně používá jednorázová vyměnitelná vložka.