Dopřejte dětem krásné dětství


Neexistuje nic horšího pro vývoj lidské osobnosti, než pošramocené dětství. Je známo, že děti, které vyrůstaly v rodinách bez lásky, si ponesou toto břemeno do dospělosti, a mohou pak ubližovat druhým lidem, kompenzovat si na nich své nedostatečné sebevědomí, anebo mohou ubližovat sami sobě či dokonce páchat sebevraždu. Jak úděsný je kupříkladu pohled na fyzicky trestaného chlapce, kdy je chyba zejména na straně rodičů, anebo dokonce na děti, které jsou zavlečené do války a namísto plyšového medvěda si na ramenou nesou lehký kulomet.

dětská hra

Dalším velkým problémem současné doby jsou moderní technologie. Sociální sítě, mobily a tablety spíše děti odcizují a namísto blízkého fyzického kontaktu je drtí virtuální svět, mnohdy nehostinný, zlý, proradný a nelítostný. Chcete-li vašim ratolestem umožnit krásné a bezstarostné dětství a zajistit, aby z nich vyrostli zdraví a sebevědomí, zodpovědní jedinci, nabídněte jim jinou zábavu, bez stresu a negativních emocí. Jednou z těch vysloveně pozitivních hraček jsou dětské houpačky.

dětské hřiště

Houpačka dokáže rozveselit mysl a zároveň zklidnit emoce. A to je v dnešní rozbouřené době více než důležité. Děti potřebují kolem sebe především klid, ale ne vždy se daří toto zajistit a udržet, proto se uchylujeme k různým antistresovým pomůckám, jako jsou míčové, deskové a karetní kry, hra na pískovišti, jízda na kole, šplh, pěší turistika, pobyt v bazénu či aquaparku, reflexní masáže chodidel a také houpačky. Houpání je doporučováno i dospělým a může vám jej navrhnout i zkušený psychoterapeut.

Ostatně není náhoda, že si pořizujeme houpačky i na zahradu v podobě houpací lavice se slunečníkem, anebo houpačky pro dospělé, koncipované jako dřevěnou kládu, zavěšenou v těžišti půl metru nad zemí. A k nejoblíbenějším houpačkám pro děti i dospělé patří i houpací sítě.