Pouzdro na brýle


Jak moc je důležité pouzdro na dioptrické brýle. Mnozí lidé, co se se zrakovou vadou nikdy nesetkali, nemají ani tušení jaké to je. Neustále nosit brýle na očích, a když si je sundáte, nevidíte ani na metr a půl před sebe. Jakmile jednou začnete nosit brýle, když vám zjistí vadu, tak si na to vaše oči strašně rychle zvyknou, ztrácí schopnost se snažit samy. Je to sice strašné, ale jen díky brýlím jim můžete pomoci, aby vás nebolela hlava a neměla jste závratě. I takové příznaky můžete mít, když špatně vidíte. Zrak je jedním z hlavních smyslů, a když je narušen nemusíte se cítit dobře. A to teď nemluvíme o tom, když vás někdo zdraví přes ulici a vy ho nevidíte ani nepoznáte. Prostě jen ze slušnosti pozdravíte, ale vůbec netušíte, o koho se jednalo. To není správné, a když vás zrak trápí, zajděte si na oční. Rádi vám pomohou a vy sice budete muset začít nosit brýle, ale zase získáte svojí schopnost vidění.

pouzdro na dioptrické brýle

Dioptrické brýle jsou pro mnoho lidí zlo. Řekneme si, jaké mají nevýhody na úkor dobrého vidění. V teplých a slunečních dnech přes ně vidíte dobře, ale zároveň zesilují sluneční paprsky, což pro vás může být hodně nepříjemné. Stejně tak se v teple lidé potí daleko víc než v zimně a pot jim stéká přes nožičky dioptrických brýlí a sjíždí vám ze správné polohy na nose. To je další nepříjemností. Ale nic se nevyrovná tomu, když máte dlouhé řasy, kterými si přejíždíte přes vnitřní skla. To je děs. Můžete každou chvilku čistit brýle hadříkem a stejně víte, že je to jen na chvilku. A když se podíváte proti světlu, vidíte nečistoty a fleky na sklech. Máte tak při spoustě vidění šmouhy a fleky, které vás neustále rozčilují.

pouzdro na dioptrické brýle

Když si brýle sundáte, je dobré je uložit do pouzdra protože by mohli přijít k úrazu. Může se stát cokoliv, přijde dítě a neuvidí, že jsou položeny na židli a sedne si na ně. Nebo vám je omylem shodí z poličky. Stejně tak si o brýle můžete zavadit samy. Brýle se pak neopatrným zacházení mohou poškrabat nebo odřít. Když se bude jednat o oděrky na obrubě je to ještě v pořádku, sice už nebudou vypadat tak dobře, ale nebudete mít škrábance přímo v zorném poli. Pouzdra na brýle jsou skvělou věcí, co vám vaše drahé dioptrické brýle ochrání. Je dobré ho mít stále při ruce.