Ideální proti vedrům


Asi každý normální člověk by si po celý rok přál mít venku příjemné klima, kdy se nebude muset třást zimou, ovšem ani se neustále potit. Zatímco se zimou si umíme poradit poměrně snadno, třeba více vrstvami oblečení, tak s vedrem tak efektivně bojovat neumíme. Nedá se totiž svléknout více než do naha. Horké dny mají přitom nejen pro lidský organismus velmi nepříjemné následky. Lidé nejsou schopni při tropických dnech tak efektivně pracovat ani odpočívat, jako když je venku tak akorát. Proto je fajn se v pravidelných intervalech chladit. Pomoci může třeba klimatizace, která je však docela drahá, nebo vlastní bazén. Ten už se dá pořídit za solidní peníze.

Skok do vody

Řeč je samozřejmě hlavně o nadzemních modelech, které se v poslední době prodávají stejně dobře jako housky v pekařství. Základní verze se totiž dají sehnat za příjemné peníze a není proto nutné kvůli tomu kdovíjak dlouho šetřit. Ne každému se však nadzemní vodní plocha hodí. Je totiž poměrně malá, a tudíž se nehodí pro plavání. K tomuto účelu je daleko lepší klasický zapuštěný bazén.

Samozřejmě opět záleží na typu. Některé verze zapuštěných vodních ploch také nejsou zrovna ideální pro plavání. Když už si však chce člověk koupit něco, kde si bude moci udělat i pár temp, aniž by se musel hned obracet, sáhne přeci jen po něčem větším. Výhodou zapuštěných bazénů je mimo jiné i fakt, že se dají pořídit ve skutečně velkém množství rozměrových variací a krom toho i tvarů. I na těch kupodivu záleží. Například pro účely plavání jsou nejlepší podlouhlé obdélníkové modely. Nesmí se však zapomínat ani na první pohled bezvýznamné detaily, například na odpovídající chemii. Ta zajišťuje čistotu vody, tudíž to bez přípravků typu tablety do bazénu rozhodně nejde.

Výhled na bazén

Delší koupací sezóna

Když je vůle a nechybí ani peníze, je možné zapuštěnou vodní plochu také patřičně zastřešit. Tímto se nejen zabrání nečistotám k dopadání na hladinu, ale zároveň se takto lze prodloužit koupací sezóna. Kdo si pořídí i vhodné mobilní topení, může si díky zastřešení dopřávat chvíle v bazénu třeba i v půlce prosince.