Velký Meder – kde se ubytovat


Velký Meder se nachází v jihozápadním Slovensku a je hojně navštěvovaný kvůli termálním pramenům, které mají léčivé účinky především na kloubní aparát. Mají zde termální koupaliště Thermal Corvinus, kde můžete využít jak termálních pramenů v několika bazénech, tak tobogány či wellness služby a saunový svět.

tobogán

Ve Velkém Mederu se lze ubytovat v blízkosti koupaliště, ale i jinde ve městě. Záleží na obsazenosti ubytovacích zařízení a sezóně. Pokud preferujete spíše soukromější typ ubytování volte spíše ubytování u soukromníků či v apartmánech nebo apartmánových domech. Toto ubytování Vám zajistí větší soukromí a budete se zde cítit jako doma. Zpravidla obsahují sociální zařízení, pokoj a kuchyňský kout, kde si můžete sami připravovat jídlo a nejste tak vázání na systém stravování, které nabízí například hotely. Apartmánů či ubytování u soukromých majitelů je ve Velkém Mederu opravdu mnoho a záleží jen na Vás, který upřednostníte. Pokud máte psího miláčka, kterého nechcete nechávat doma, v tomto typu ubytování většinou najdete i takové, které mazlíčky povolují.

Pokud jste spíše fanoušky hotelů, přijdete si na své v jednom ze tří hotelů, které se nachází v blízkosti termálního koupaliště. Hotely nabízí možnosti ubytování na krátkodobé pobyty i delší dovolenou. Součástí hotelů jsou hotelové restaurace, kde jsou pro hosty nachystané programy stravování formou polopenze či plné penze dle preferencí.

hotelový pokoj

Další skupinou ubytování, které je zde hojně zastoupeno jsou penziony. Jejich prostředí je útulné a domáckého charakteru. Nabízí i možnosti stravování v rámci pobytu. Stačí si jen vybrat svého favorita. V případě, že jste se rozhodli pro dovolenou na poslední chvíli a všechny kapacity ubytování ve městě jsou naplněny, můžete využít i ubytování v dojezdové vzdálenosti v okolních městech jako je Dunajská streda, Gabčíkovo nebo Kolárovo