Výhoda virtuálního sídla pro OSVČ


Podnikání se v posledních letech velmi rozšířilo. Je sice patrné, že mnoho podnikatelů po Covid-19 skončilo nebo přerušilo svou podnikatelskou činnost, ale i tak je v České republice k roku 2023 více než milion podnikatelů. To znamená, že každý desátý je OSVČ. Podnikatelé ke své činnosti potřebují mít uvedené nějaké sídlo a je jedno, zda se jedná o velkou firmu anebo malého podnikatele, který si vede svou agendu doma. Je jasné, že sídlo v domácím prostředí, ale není úplně to pravé ořechové.

podnikatel

Důvod? Není potřeba nad tím moc přemýšlet, neboť mnoho z nás napadne fakt, že sídlem doma zatěžujete své soukromí. Mohou Vám zde chodit kontroly, zákazníci, dopisy a mnoho dalších úskalí s tím spojených. Proto mnoho podnikatelů může napadnout otázka, jak tuto situaci vyřešit. Řešením jsou virtuální sídla. O co se jedná? Virtuální sídlo představuje budovu s kancelářemi nejlépe na lukrativním místě, kde daný majitel poskytuje jiným subjektům možnost si na této adrese zřídit sídlo společnosti. Právnickým osobám je toto místo potřebné k zápisu do obchodního rejstříku.

sídlo

Výhoda virtuálního sídla pro OSVČ

Virtuální sídlo pro OSVČ přináší podnikatelům mnoho zajímavých bonusů. Podnikatel si například nemusí hradit vlastní kancelář a další výdaje s tím spojených, není potřeba řešit souhlas majitele se zřízením sídla, prestižní adresa je velká výhoda a také zákaznická linka v rámci měsíčního poplatku. Výhodou je i možnost využít zasedací místnosti nebo třeba možnost vyřízení telefonických hovorů nebo přeposlání důležité pošty. Je jasné, že co má výhody bude mít i nějaké své nevýhody. Ty jsou, ale shledány v tom, že je potřeba vyzvednout svou korespondenci a poskytovatel musí zveřejnit fakt, že zde máte sídlo. Nicméně je patrné, že tento styl sídla pro OSVČ je velmi oblíbené a stále narůstá na jeho významnosti.