Změna návyků


Každá žena používá během menstruace menstruační pomůcky. Na výběr jsou většinou jednorázové tampony nebo vložky, které jsou velmi rozšířené a dá se říct že i populární. Jsou zdánlivě levné, po výměně se jednoduše vyhodí a je po starostech. Problém ovšem nastává v případě kdy vložka či tampon proteče až na svrchní oblečení. Každý si hned všimne krvavé stopy na vašem pozadí, což asi nechcete zažívat jako dospělá, protože se vám nejspíš už stalo v minulosti a příjemná zkušenost to rozhodně nebyla.

vložky a tampony

Musí se měnit často
Všechny víme, že pomůcky se musí měnit pravidelně. Každé balení menstruačních pomůcek má na sobě napsáno, na jakou intenzitu krvácení jsou určeny, a jak často by se měly nejpozději https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dalik-musi-nastoupit-do-prazske-ruzynske-veznice-nejpozdeji-6-listopadu_1710240851_jra měnit. Menstruace je jiná každý měsíc, a jen málokterá žena má menstruace opravdu přesnou a pravidelnou. Na ni má totiž vliv nejen náš životní styl a prostředí ve kterém žijeme, ale i menstruace pomůcky, které používáme. Klasické vložky a tampony jsou vyrobeny z umělých vláken a jsou chemicky bělené, takže mohou být pro naše zdraví i rizikové. Proto celá řada žen přešla k jiným pomůckám.

Mnoho žen začalo používat menstruační kalíšek, který je vhodný až pro starší a zkušené dívky a ženy. Volí jej spíše ženy až po porodu a také ty, kterým nevadí že se krev musí vylít a kalíšek opláchnout vodou. Kalíšek má tu výhodu, že vydrží bez výměny klidně i 12 hodin, ale záleží samozřejmě na intenzitě krácení a velikosti kalíšku.

šedé kalhotky

Hitem posledních let se staly menstruační kalhotky https://myfemini.cz/, které byly k dostání jen málo a jen ze zahraničí. Dnes je vyrábíme i my – menší česká firma, a to ve vysoké kvalitě a za dobrou cenu. Kalhotky se hodí od první menstruace, jsou ekologicky nezávadné protože vydrží klidně i déle jak rok při správné péči, a také jsou zdravotně nezávadné, protože jsou vyrobeny jen z látky. Zkuste je.